Nyhetsbrev for mai
Nye medlemmer og støttepartnere
I april har vi hatt samtaler med 3 nye medlemmer som skal tas opp. Det er så utrolig kjekt å se at mennesker responderer på visjonen og vil være med på dette oppdraget. Vi kommer til å ha en medlemshelg for aktive medlemmer i juni, der vi har fellesskap sammen, blir bedre kjent med hverandre og få betjene hverandre i forbønnstjeneste. Da nyhetsbrevet for april skulle sendes - fra flyplassen i Calcutta kl 02.00 på natten, så gikk det feil og mailen som ble sendt ut var ikke nyhetsbrevet, men en bekreftelse på medlemsskap. Vi beklager dette, det har skapt litt forrvirring hos enkelte, men vi kan bekrefte at ingen er tatt opp som medlem som ikke har hatt en samtale om dette med Elin først. Det var kjedelig at dette skjedde, men ikke så gale at det ikke var godt for noe - for flere tok av denne grunn kontakt og sa at de ville bli medlem! Så da ble gremmelse gjort om til glede! Sånt kan skje. Vi har ikke fått noen nye faste støttepartnere i april, men stoler på at Herren vil forsørge i rett tid. Takk til alle støttepartnerene som står med oss månedlig, vi er så takknemlige! Og takk for alle enkeltgaver som har kommet inn denne måneden! Takk, takk, takk! Det skjedde en feil med vipps i starten av april måned, som gjorde at de gaver som kom inn da, ble registrert som "ikke spesifisert". Det betyr at vi ikke har fått opp navnet på giverene. Det gjelder to gaver som ble registrert 31.03 på kr 200-, hver, to gaver som ble registret 03.04 på kr 200-, hver og en gave registrert 11.04 på kr 200-, og en gave registrert 16.04 på kr 500-, Dersom du har gitt en av disse gavene og ønsker en personlig takk fra oss, så håper vi at du tar kontakt med oss slik at vi får takket deg personlig. Noen av disse gavene ble gitt i forbindelse med turen til India, og pengene ble brukt til å kjøpe is til barna på et guttehjem og et jentehjem + til mat til mennesker som bor på et Recoverycenter for spedalske.
For mai har vi som mål å få 10 nye medlemmer og 5 nye støttepartnere. Vil du være med? Du kan lese om medlemsskap her og om å bli støttepartner her.
Status
I april har vi jobbet MYE med forberedelser og innspillinger av sertifiseringen til Trainee. Målet med kurset er å utruste forbedere til tjeneste. Dette gjør vi gjennom undervisning fra Guds Ord og gjennom pratisk trening. Sertifiseringen er for medlemmer i Resting place.Tilsynsmennene våre, Hans og Lars, ser tålmodig igjennom timesvis med filmer og kommer med gode tilbakemeldinger. Tusen takk! Det hadde ikke gått uten dere! Vi har innsett at vi ikke klarer å bli ferdig med kurset til juni som planlagt, men har satt oppstart for første kurs 12. august. Da kjører vi et fireukers nettkurs som har fokus på det grunnleggende fundamentet i forbønnstjenesten. Vi kommer tilbake med mer informasjon om kurset i neste nyhetsbrev.
Gjennom hele april har vi fortsatt med å betjene mennesker gjennom forbønnssamtaler og bearbeidingssamtaler og på HVILE annenhver tirsdag. Mange takker oss for disse tilbudene og vi ser at de er til hjelp for mange. Vi gleder oss til vi har kapasitet til å kunne øke opp disse tilbudene.
I starten på april var Elin i India sammen med Linda Bergling på to leder- og pastorkonferanser, en i Coimbatore og en i Calcutta. Coimbatore ligger helt sør i India. Her besøkte vi en stor menighet som heter Bethel City Cathedral. Linda underviste mye om det indre livet med Gud og vi fikk be for mange. En av dagene deltok vi på en graduation for bibelskoleelever som var ferdig med skolen og skulle sendes ut i tjeneste til ulike områder av India. Elin oppmuntret dem til å prioritere tid til vennskap med Gud i den nye sesongen de skulle inn i. Det ble en sterk opplevelse å be for dem om utrustning og kraft til tjenesten. Mange ble sendt ut som evangelister og pastorer til nye steder. En av dagene besøkte Elin først et Recovery Center for spedalske. Her fikk hun gitt en oppmuntring til familiene som bodde der, og delt ut matposer til alle. Hun benyttet også anledingen til å be for alle. Det var en sterk opplevelse, og spesielt et møte med en av de spedalsk som bodde der, ble et minne for livet. Samme dag talte Elin på en gudstjeneste for seniorer. Hver lørdag hadde de en egen gudstjeneste for de som var 60+. Ca 500 eldre var samlet og det var et herlig møte! De var så glade og tok imot all oppmuntring som ble delt med jubelrop, klapping og latter. Det var en opplevelse å se hvor friske i ånden de var disse eldre! Til slutt den dagen besøkte Elin et guttehjem som Linda og Arken startet i 1990. Her bodde det 14 skjønne gutter. Vi hadde en liten samling sammen, der de sang for oss og vi pratet sammen. Elin fikk be for alle guttene, de var utrolig åpne for Gud. Etterpå ba de for Elin, det var veldig fint. Etter at vi hadde dradd videre gikk de ut og kjøpte is og snacks. Vi skal hilse fra guttene og si et stor takk til de som var med og gav penger til dette! Søndagen hadde de fire gudstjenester i Bethel City Cathedral. Den første gudstjenesten starter kl 06.30 på morgenen! Vi deltok på den tredje gudstjenesten den søndagen. Det krydde av folk! Det var folk overalt! Noen på vei ut fra forige gudstjeneste, andre på vei inn til ny gudstjeneste. Lovsangen i møtene var veldig fin, lyden var ekstrem høy, men folk var hengitt i lovsangen og det var et sterkt gudsnærvær i kirken. Vi feiret nattverd sammen med flere tusen andre og Linda talte om kjærlighetsrelasjonen med Jesus. Etterpå ba vi for MANGE. Nå vet vi hvordan det var for Jesus å betjene mennesker når "han kjente at folk trengte seg på fra alle kanter". Når det er så mange mennesker som vil ha forbønn, så kan man bare be helt kort, maks 5 sekund, for hver enkelt. Vi tenkte på hvor heldig mennesker i menighetene våre er hjemme, som kan få forbønn på hvert møte, og får mulighet til å bli betjent lenge! Men vi satte tro til at den korte bønnen skulle ha like stor kraft i seg som lang bønn, og vi velsignet og ba for mange, mange, mange.
I Calcutta bodde vi på et utviklingssenter som Arken har bygget og drevet i 20 år. Her var det et jentehjem for 19 skjønne jenter, en kirke og en skole med utdanning i søm og kosmetologi. I tilligg brukes bygget til utdanningsmuligheter for pastorer og ledere og til andre små og store prosjekter. Her deltok vi på en liten leder - og pastor konferanse og ellers var vi sammen med jentene. Elin fikk også en snartur inn til sentrum av Calcutta og fikk kjenne litt på livet i byen med 15 millioner mennesker. Når man har sett mye nød så var det fantastisk å komme tilbake til senteret. Det opplevdes som en oase midt i ørkenen. Det var så fint å se hvor glade jentene på senteret var. De var i alderen 7-25 år. De eldste er snart ferdig med utdannelse og vil kunne klare seg i et liv uten fattigdom. Når man tenker på at dette senteret finnes i dag fordi Gud talte og Linda handlet på det, så kan man bli rørt. Tenk for en betydning det kan få disse valgene vi tar om å handle på Guds tiltale. Mange, mange jenter har fått hjelp på dette senteret gjennom disse årene. Mange blir reddet ut fra fattigdom og fra å bli giftet vekk svært ung. Her får de oppfølging frå et nydelig par som har gitt livet sitt for disse jentene. Deres egne jenter har vokst opp sammen med barna her på barnehjemmet. De er nå voksne og hjelper til på senteret. Vi lagde en fin fest for jentene. De danset og sang og hadde laget en fin hilsen til Linda som takk for at hun hadde fått bygget senteret. Det var skikkelig fint å få oppleve den kjærligheten de viste henne. Vi ba for jentene og etterpå spiste vi is og norsk melkesjokolade. Det var trist å reise fra dem, dette er virkelig en plass vi kune reist tilbake til. Om du ønsker å bli fadder til en av jentene på dette hjemmet, så ta gjerne kontakt med oss. Den hjelpen disse jentene får i dette hjemmet er så bra. Det er virkelig et hjem. De trenger også praktisk hjelp til oppussing og vedlikehold. Etter 20 år hadde veggene trengt litt maling og diverse vedlikold
Dersom du ønsker deg en ferietur litt utenom det vanlige og er litt praktisk anlagt - og har lyst til å besøke India, så ta kontakt!
I slutten av mai, 24. -26. mai - reiser vi til Kristiansand sammen med Linda Bergling og betjener ledere og frivillige medarbeidere i Kvinner i nettverk som skal ha en intern lederkonferanse for de som bidrar under den årlige kvinnekonferansen på høsten. Det er alltid veldig fint å være sammen med Elin Fagerbakke og teamene rundt henne. Be gjerne for denne helgen, at vi får være i Guds ledelse og at vi kan betjene rett fra Hans hjerte til disse kvinnene.
Noen vitnesbyrd
En kvinne vitner 05.04 om at hun ble løst fa en nedbrytende sorg som hun har hatt i sjelen siden moren døde for 2 år siden. Det førte også til en tung depresjon. Under forbønn forsvant både depresjon og den nedbrytende sorgen. Nå kan hun også minnes de gode minnene med moren og hun fikk fred inn i sorgprosessen. Hun sier at hun har fått håp og positive tanker om fremtiden. Hun ønsker å vitne til andre om Jesus som kan sette oss i frihet og gi gleden tilake.
En kvinne vitner om at hun på HVILE 15.04 ble løst i sin frimodighet. Hun kjente at noe slapp taket og etterpå har hun hatt mer frimodighet og tro på at Gud vil bruke henne. Dette har vært en stor kamp i henne i mange år. Nå kjenner hun seg fri.
En mann vitner om at han etter en forbønnssamtale 16.02 opplever flere bønnesvar i livet sitt. Han klarer nå å ta valg og stå i sine beslutninger, noe som har vært vanskelig for ham i mange år. Det har også blitt forsoning og gjennopprettelse i nære relasjoner. Han opplever at Gud er nær og mye mer opptatt av detaljer i livene våre enn det vi forstår. Han sier at troen har økt og at han er i en prosess nærmere Gud.
Halleluja! Takk Jesus! Har du vitnesbyrd du vil dere? Del det med oss!
"For budskapet om Jesu kors høres dumt ut for dem som ikke tror og derfor går fortapt. Men for oss andre er budskapet om korset kilden til kraft fra Gud". 1. kor 1.18
Med vennlig hilsen
Elin Marøy Daglig leder Resting place
info@restingplace.no
Gi en gave på Vipps: #858745
